Kancelaria Głowacki
Rynek energii
Kodeks Sieciowy dot. Bilansowania Energii Elektrycznej - projekt, który wiąże
wtorek, 27 maja 2014 00:00

 

Mogłoby się wydawać, że kodeksami sieciowymi będącymi dopiero w fazie projektowania można się nie przejmować. Niestety tak nie jest...

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
Wykrystalizowała się koncepcja RRM
wtorek, 13 maja 2014 07:40

 

Uczestnicy rynku stoją obecnie wobec wyboru związanego z Rozporządzeniem REMIT, czy we własnym zakresie starać się o uzyskanie statusu tzw. RRM (Registered Reporting Mechanism), czy też skorzystać z usług podmiotów zewnętrznych w celu raportowania do ACER danych o transakcjach na rynku produktów energetycznych w obrocie hurtowym.

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
Powstała alternatywa dla publikacji informacji REMIT na własnej stronie internetowej
niedziela, 09 marca 2014 12:16

 

TGE utworzyła Giełdową Platformę Informacyjną (GPI) dla publikacji informacji REMIT.

Kluczowy dla rynku jest fakt, iż TGE ubiega się także o status RIS oraz RRM.

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
Wybrane tezy 2 Edycji Wytycznych ACER w sprawie REMIT
czwartek, 29 listopada 2012 10:25

 

Wewnętrzna dokumentacja i procedury określające definicje i odpowiedzialności w ramach organizacji (w szczególności wybór pomiędzy modelem scentralizowanym lub zdecentralizowanym, wewnętrznymi lub zewnętrznymi liniami raportowania, określenie sposobu wykorzystania zasobów ludzkich oraz IT) jak również sposoby identyfikacji oraz oszacowania konkretnych ryzyk niezgodności z wymaganiami regulacyjnymi REMIT z wysokim prawdopodobieństwem będzie w pierwszej kolejności przedmiotem weryfikacji przez odpowiednie organy w przypadku podejrzewanego wykorzystania informacji wewnętrznych lub zarzutu manipulacji na hurtowym rynku energii.

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
Plotki w praktycznym stosowaniu REMIT
poniedziałek, 07 maja 2012 11:16

 

Wydaje się, iż występują podstawy dla stosowania niektórych wytycznych regulacyjnych wypracowanych na gruncie nadużyć rynkowych w obszarze rynku instrumentów finansowych  także do produktów energetycznych sprzedawanych w obrocie hurtowym. Takim przykładem mogą być wypracowane na gruncie dyrektywy MAD (Market Abuse Directive 2003/6/WE) standardy postępowania z pojawiającymi się na rynku plotkami dotyczącymi informacji wewnętrznych.

 

Wskazane uwarunkowania mogą być także istotne dla emitentów gazów cieplarnianych a to z uwagi na wzajemne powiązanie rynków oraz trendów cenowych energii elektrycznej oraz uprawnień do emisji CO2 a także przyszłe potencjalne objęcie uprawnień do emisji regulacjami rynku finansowego (projekt MiFID II).

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Szukaj

Copyright © 2009 - 2018 Michał Głowacki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z Portalu podlega Regulaminowi.