Kancelaria Głowacki
Dlaczego wytwórcy energii elektrycznej nie mogą skorzystać z derogacji
środa, 16 września 2009 16:53


W tym przypadku problem może tkwić już nie w dwóch słowach (jak w znanym przypadku zwrotu „i czasopisma”) ale w jednej cyfrze. Jednak wydaje się, iż Komisja Europejska w przepisach Dyrektywy ETS pozostawiła w tej sprawie furtkę i pole do negocjacji – prawnych i politycznych.

Poniżej próba wyjaśnienia źródła powstałych wątpliwości (zobacz także inną publikację - jeszcze z marca 2009 r. zawierającą ogólne omówienie ryzyk wynikających z art. 10c Dyrektywy 2003/87/WE).

Prawnicy KASHUE przedstawili (jako swój prywatny pogląd) odmienną interpretację prawną (można ją znaleźć na CIRE) - korzystną dla Polski - i oby mieli rację. Komisja Europejska jednak, jak dotychczas, nie potwierdziła oficjalnie tego sposobu wykładni art. 10c Dyrektywy.

Szkoda - bo kwestia ta jest jedną z głównych, które budzą zainteresowanie inwestorów w procesie wyceny prywatyzowanych polskich wytwórców energii (przyznał to oficjalnie w mediach Prezes Zarządu PGE).

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Pobierz plik (Dlaczego wytwórcy energii elektrycznej nie mogą skorzystać z derogacji.pdf)Dlaczego wytwórcy energii elektrycznej nie mogą skorzystać z derogacji.pdf 160 Kb16.09.2009 17:02
 

Szukaj

Copyright © 2009 - 2018 Michał Głowacki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z Portalu podlega Regulaminowi.