Kancelaria Głowacki
Pakiet klimatyczny
Jak zmienia się alokacja uprawnień do emisji CO2 u producenta ciepła, gdy konsument ciepła zostaje objęty EUETS
poniedziałek, 19 marca 2012 05:35

Jest teoretycznie możliwe, iż konsument ciepła nie objęty systemem handlu emisjami stanie się uczestnikiem EU ETS i vice versa. Skutki prawne takich zmian w zakresie alokacji uprawnień dla producenta ciepłą dostarczającego ciepło do ww. konsumenta zostały wyjaśnione we wskazówkach opublikowanych na zlecenie Komisji Europejskiej.

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
Nazajutrz po polskim veto w sprawie Mapy Drogowej – bez konstruktywnych propozycji się nie obejdzie
czwartek, 15 marca 2012 11:33


Aby polskie weto w sprawie projektu Mapy Drogowej dotyczącej gospodarki niskoemisyjnej do roku 2050 r. było konstruktywne powinno być obudowane alternatywnymi propozycjami zabezpieczającymi interes polskiej gospodarki a jednocześnie trudnymi do odrzucenia przez drugą stronę w świetle jej dotychczasowej argumentacji (przynajmniej tej medialnej).

 

Czy to jest możliwe bez wywracania Mapy Drogowej, od której przecież pozostałe 26 państw członkowskich UE nie odstąpi, tylko dlatego, że Mapa się w Polsce nie podoba? Otóż takie możliwości istnieją i w zasadzie to dziwne jest tylko to, dlaczego do tej pory nikt takich rozwiązań w ogóle nie rozważa.

Przeczytaj cały artykuł…
 
Czego można się spodziewać w perspektywie średnioterminowej w EU ETS
wtorek, 13 marca 2012 07:00


Nie należy się raczej oczekiwać aby Polska w pojedynkę była w stanie przez dłuższy czas blokować wspólne zamierzenia pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej w zakresie długoterminowej polityki ochrony klimatu.

Jeżeli tak, to przyjrzyjmy się czego można się spodziewać się w najbliższym czasie w tym zakresie.

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
Kto pierwszy ten lepszy – nowa zasada przydziału uprawnień do emisji z unijnej rezerwy i „wczesne aukcje”: dwie sprawy do ścisłego monitoringu
poniedziałek, 12 marca 2012 05:00

 

Aby polskie przedsiębiorstwa mogły skorzystać z unijnej rezerwy uprawnień do emisji dla nowych lub rozbudowywanych instalacji potrzebna jest pilna nowelizacja przepisów. To samo dotyczy możliwości zakupu w 2012 r. uprawnień do emisji trzeciego okresu rozliczeniowego na polskiej platformie aukcyjnej.

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
Europejski Bank Inwestycyjny jest gotowy do spieniężenia uprawnień do emisji trzeciego okresu rozliczeniowego z tzw. Rezerwy NER 300
poniedziałek, 28 listopada 2011 05:12

 

EBI deklaruje, iż nie ma określonej strategii i docelowej ceny w prowadzonym procesie monetyzacji uprawnień do emisji trzeciego okresu rozliczeniowego z tzw. rezerwy NER 300. Celem Banku jest zminimalizowanie wpływu tego procesu na rynek EUA. Czy te założenia się spełnią, wobec napływu na rynek w ciągu najbliższych 10 miesięcy dodatkowych 20 milionów uprawnień trzeciego okresu rozliczeniowego miesięcznie, okaże się wkrótce.

 

Przeczytaj cały artykuł…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Szukaj

Dyrektywa IED

Copyright © 2009 - 2018 Michał Głowacki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z Portalu podlega Regulaminowi.